Aktuality

Třetí kolo 4. ročníku Recykloligy zná své vítěze i SUPERVÍTĚZE!

Dne 13. března 2024 v sídle Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska proběhlo losování 3. kola 4. ročníku Recykloligy, včetně losování Supervítěze.
 
Do třetího kola Recykloligy se zapojilo 546 sborů dobrovolných hasičů, kdy za každý provedený svoz získal sbor jeden los. V osudí bylo celkem 548 losů, losování provedla tisková mluvčí Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska paní Mgr. Irena Špačková, za Elektrowin pak Ing. Roman Tvrzník, předseda představenstva, bylo vylosováno 10 výherců. Na prvním místě se umístil SDH Veselá u Semil.
 
 
Do 4. ročníku se zapojilo celkem 1005 sborů dobrovolných hasičů v rámci projektu Recyklujte s hasiči, kteří získali 1849 losů. Z nich pak byl vylosován Supervítěz.
 
Výherci 3. kola losování Recykloligy
 
Výherce 1. místo - SDH Veselá u Semil
Výherce 2. místo - SDH Míškovice
Výherce 3. místo - SDH Brandýsek
Výherce 4. místo - SDH Dolany u Čkyně
Výherce 5. místo - SDH Svobodné Hamry
Výherce 6. místo - SDH Držková
Výherce 7. místo - SDH Lejšovská
Výherce 8. místo - SDH Hostěnice
Výherce 9. místo - SDH Nahořany
Výherce 10. místo - SDH Drnovice
 
SUPERVÍTĚZEM za rok 2023 se stal SDH Svobodné Heřmanice!
 
Gratulujeme všem výhercům!
 

První a druhé kolo 4. ročníku Recykloligy zná své vítěze

Dne 12. prosince 2023 v sídle Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska proběhlo losování 1. a 2. kola 4. ročníku Recykloligy.
 
PRVNÍ KOLO
Do prvního kola Recykloligy se zapojilo 694 sborů dobrovolných hasičů, kdy za každý provedený svoz získal sbor jeden los. V osudí bylo  celkem 787 losů, losování provedla tisková mluvčí Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska paní Mgr. Irena Špačková, za Elektrowin pak Jan Marxt ze zákaznického oddělení, bylo vylosováno 10 výherců a na prvním místě se umístil SDH Koryta.
 
Výherce 1. místo SDH Koryta
Výherce 2. místo SDH Heřmanice
Výherce 3. místo SDH Lhota Netřeba
Výherce 4. místo SDH Velký Vřešťov
Výherce 5. místo SDH Svobodné Hamry
Výherce 6. místo SDH Smržice
Výherce 7. místo SDH Horní Blatná
Výherce 8. místo SDH Staré Smrkovice
Výherce 9. místo SDH Klobuky
Výherce 10. místo SDH Lučice
 
DRUHÉ KOLO
V osudí losování druhého kola bylo 514 losů od 450 sborů dobrovolných hasičů, losování provedla opět Mgr. Irena Špačková a za Elektrowin pak Hana Lapská. Vítězem druhého se stal SDH Třebětice.
 
Výherce 1. místo SDH Třebětice
Výherce 2. místo SDH Tištín
Výherce 3. místo SDH Hrobce
Výherce 4. místo SDH Humburky
Výherce 5. místo SDH Dolany u Čkyně
Výherce 6. místo SDH Příšovice
Výherce 7. místo SDH Holasice
Výherce 8. místo SDH Hladké Životice
Výherce 9. místo SDH Opava - Suché Lazce
Výherce 10. místo SDH Přepychy
 
Děkujeme všem zúčastněným sborům a gratulujeme všem vítězům!
Koncem prosince se uzavřou svozy 3. kola a následně proběhne losování, spojené též s losováním supervítěze 4. ročníku Recykloligy.

 

Recykloliga v plném proudu

Hasičky a hasiči, čtvrtý ročník Recykloligy je v plném proudu. Druhé kolo začalo 1. června a pokud jste tak ještě neudělali, nahlaste svůj svoz a zapojte se do soutěže o finační odměnu až 10 000 Kč! Zvyšte sviu šanci a uspořádejte svoz každy měsíc. Hrajeme až do konce roku. 

Třetí ročník Recykloligy zná svého vítěze!

Ve čtvrtek 26. 1. byl za přítomnosti pana ředitele Romana Tvrzníka a tiskové mluvčí SH ČMS Ireny Špačkové  vylosován vítěz třetího ročníku Recykloligy, z celkového počtu 1 897 losů byl vylosován sbor SDH Sedlice, který vyhrává finanční odměnu ve výši 10 000 Kč. GRATULUJEME!

Losování třetího kola Recykloligy

Za přítomnosti pana ředitele Romana Tvrzníka a tiskové mluvčí SH ČMS Ireny Špačkové proběhlo ve čtvrtek 26. 1. losování vítězů třetího kola Recykloligy, vylosovány byly následující sbory: 
 
1. místo - SDH Javorek
2. místo - SDH Měrovice nad Hanou
3. místo - SDH Chýšť
4. místo - SDH Drahonice
5. místo - SDH Vrbka
6. místo - SDH Třebotov
7. místo - SDH Písková Lhota
8.místo - SDH Troubelice
9. místo - SDH Velké Heraltice
10. místo - SDH Skrbeň
 
Všem vylosovaným sborům gratulujeme!

PF2023

Vážení hasiči,

děkujeme Vám za energii a čas, který vkládáte do projektu Recyklujte s hasiči a společnými silami děláme tento svět lepším místem pro život. Rádi bychom Vám popřáli klidné a radostné Vánoce. Do nového roku mnoho zdraví, štěstí a osobní pohody. Těšíme se na spolupráci i v roce 2023.

Tým Recyklujte s hasiči

Vánoční provoz infolinky

Provoz infolinky bude přerušen od 27. prosince 2021 až do 2. ledna 2022. Veškeré svozy můžete registrovat přes web, případně doregistrovat v novém roce.

Děkujeme za pochopení.

Druhé kolo letošní Recykloligy zná své vítěze

Za přítomnosti pana ředitele Romana Tvrzníka a tiskové mluvčí SH ČMS Ireny Špačkové proběhlo v úterý 22. 11. losování vítězů druhého kola Recykloligy, vylosovány byly následující sbory: 
 
1. místo - SDH Klínec
2. místo - SDH Všemina
3. místo - SDH Strupčice
4. místo - SDH Hrobce
5. místo - SDH Stráž nad Nežárkou
6. místo - SDH Žacléř
7. místo - SDH Podboří
8.místo - SDH Břuchotín
9. místo - SDH Níkovice
10. místo - SDH Hejná
 
Všem vylosovaným sborům gratulujeme!
Záznam z losování naleznete na našem Facebooku.

První vítězové třetího ročníku Recykloligy

V pátek 29. 7. proběhlo losování vítězů třetího ročníku Recykloligy, vylosovány byly tyto sbory: 
 
1. místo - SDH Majetín
2. místo - SDH Běhařov
3. místo - SDH Nákří
4. místo - SDH Toušice
5. místo - SDH Suchdol
6. místo - SDH Řídeč
7. místo - SDH Písek
8.místo - SDH Staré Hamry
9. místo - SDH Dobrochov
10. místo - SDH Huzová
 
Všem vylosovaným sborům gratulujeme!

Omezení provozu infolinky

Z technických důvodů bude dne 4. července 2022 infolinka programu Recyklujte s hasiči mimo provoz. Své telefonické požadavky můžete uplatnit v pondělí 7. července 2022.
 
Děkujeme za pochopení.
 
Váš RSH tým

V projektu Recyklujte s hasiči přibývá zaregistrovaných sborů

Číslovku 1670 už překročil počet sborů dobrovolných hasičů, které se zaregistrovaly do projektu Recyklujte s hasiči. Před rokem jich bylo 1623. V roce 2011 inicioval spuštění projektu kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů Elektrowin.

Průběžný nárůst zaregistrovaných sborů se projevil i v jednotlivých krajích. Nejvyšší zastoupení mezi registrovanými sbory si stále drží kraj Středočeský se 16 % (271 SDH, před rokem 269), s odstupem následuje kraj Vysočina s 12 % (204 SDH, před rokem 201), třetí místo stejně jako loni drží kraj Jihočeský s 11 % (175/172 SDH).

Na projektu se podílí zhruba 30 % sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky.

Množství elektroodpadu vysbíraného hasiči za rok 2021 činí 4017 tun. Nejúspěšnějším měsícem v uplynulém roce byl květen 2021, kdy se podařilo vysbírat 659 tun vysloužilého elektrozařízení.

Za první čtvrtletí roku 2022 bylo díky hasičům svezeno na 900 tun vysloužilých spotřebičů. Za dobu dosavadního fungování projektu se tak podařilo shromáždit a předat k recyklaci bezmála 32 tisíc tun starého elektra.

Proč se hlásíte?

Průběžně se zajímáme mimo jiné o to, jak se hasiči o projektu dovídají a proč se do něj hlásí. Možná máte podobnou zkušenost, jen jste se o ni s Elektrowinem ještě nepodělili.

Hasiči z Rokytna například vzpomínají, že se o projektu dověděli od svého obecního úřadu. „Pomáháme správně likvidovat vysloužilá elektrozařízení a ještě za to dostaneme peníze, které použijeme na naši činnost,“ svěřili se.

V Lovčicích zase získali místní hasiči informace z internetových stránek. Výhodou programu je podle nich úbytek starostí, co s vysloužilými elektrospotřebiči, pro lidi pak jednoduchá možnost zbavit se jich a ještě navíc ekologicky. SDH Lovčice získané finance využívá na akce pro děti.

Lidé v Račicích si podle místních hasičů už zvykli, že sbor provádí sběr elektroodpadu, a nemusejí se tak trmácet se spotřebiči do 10 kilometrů vzdáleného Vyškova, kde je sběrný dvůr. „V této činnost nás podporuje obec, která sboru vyčlenila místo, kde je možné elektro skladovat,“ doplnili hasiči z Račic do dotazníku Elektrowinu.

Práce s mládeží je ostatně obvyklou oblastí, do které směřují peníze získané na odměnách za vysbírané spotřebiče. V SDH Křovice pro ně ale našli prozaičtější využití. „Pomáhají uhradit náklady na energie,“ říká starosta Martin Bartoš.

V Rožďalovicích zase odměny za vysbírané spotřebiče pokrývají 10 procent nákladů na nákupu výbavy za rok.

Občas se mezi elektroodpadem najde i nějaká ta rarita. Do této kategorie patří třeba jeden z prvních televizorů tuzemské výroby, legendární Mánes. Ten získali hasiči z Lovčic.

V Chudoslavicích našli mezi vysbíranými spotřebiči dokonce dřevěnou pračku.

To v SDH Řídeč ale po raritách nepátrají. Podle nich je důležitější, že lidé v obci díky sběru vyklidili půdy svých rodinných domů.

Recykloliga přináší peníze navíc

V každém měsíci roku 2021 počínaje dubnem a konče prosincem mohly SDH získat za realizovaný sběr vysloužilého elektra kromě obvyklých odměn od Elektrowinu také jeden soutěžní los. Ve hře bylo celkem 61 000 Kč.

Byl to již druhý ročník, losování se zúčastnili předseda představenstva Elektrowin a.s. Roman Tvrzník a také starostka Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska paní Ing. Monika Němečková.

Výherci prvních míst se stali: SDH Doubravka, SDH Dolní Marklovice a Stráž nad Nežárkou.

Super vítězem druhého ročníku se stal Sbor dobrovolných hasičů z Chudoslavic, který získal finanční odměnu ve výši 10 000 Kč.

SDH Chudoslavice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Předávání šeku za vítězství v superfinále Recykloligy v Chudoslavicích

A jedeme dál…

Vyhlašujeme již 3. ročník Recykloligy

„Další ročník zahájíme opět v dubnu a kromě tradičních odměn za svezené vysloužilé spotřebiče, pokračujeme, vzhledem ke kladným ohlasům, i v soutěži Recykloliga,“ avizuje předseda představenstva ELEKTROWIN a.s. Roman Tvrzník.

Je to jednoduché. Stačí, aby sbor dobrovolných hasičů byl zaregistrován v projektu Recyklujte s hasiči a ve sledovaném období uspořádal alespoň jeden svoz vysloužilých elektrospotřebičů. Tak obdrží losovací číslo, které bude zařazeno do elektronického osudí.

Neváhejte a zaregistrujte svůj sbor prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na webových stránkách www.recyklujteshasici.cz.

Sběr mobilů

Se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska jsme připravili celostátní aktivitu pro kolektivy mladých hasičů s názvem Připoj se k nám, nebuď lhostejný, sbírej! Ti mohou na okresní Hry Plamen donést vysloužilé mobily.

„Výtěžek pak půjde na podporu činnosti úseku mládeže sdružení,“ doplňuje starostka Ing. Monika Němečková.

Další ročník Recykloligy

Recykloliga letos pokračuje v soutěži a vyhlašujme další, již třetí ročník!

Nevíte jak se zúčastnit? Je to jednoduché...
Ve sledovaném období uspořádejte svoz vysloužilých elektrospotřebičů a my Vám automaticky přiřadíme losovací číslo, které zahrneme do elektronického osudí. V každém ze tří soutěžních kol vylosujeme deset výherců, kteří si rozdělí finanční odměny. Celkem tak hrajeme o 31 peněžitých odměn v celkové hodnotě 61 000 Kč
 
Jaká jsou soutěžní kola?
 • 1. kolo: duben - květen 2022
 • 2.kolo:  červen - září 2022
 • 3. kolo: říjen - prosinec 2022
 
První kolo již začalo.
A to konkrétně 1.4. a potrvá až do 31.5.  proto neváhejte se registrujte své svozy. Každý sbor může získat jen JEDEN los v každém měsíci. Celkem je tedy v celé soutěži možné získat až 9 losů.
 
Losování
Losování proběhne vždy po ukončení každého kola. Supervítěze vylosujeme v průbehu ledna 2023.
 
Podrobná pravidla jsou dostupná v sekci Soutěže - www.recyklujteshasici.cz/souteze 

Zvyšujeme odměny za TV

Od 1.4.2022 zvyšujeme odměny za odevzdané monitory a televizory a to jak CRT, tak i LCD. Nově za každý odevzdaný televizor a monitor dostanete 5 Kč.

Super vítěz druhého ročníku Recykloligy

Druhý ročník Recykloligy zná i svého posledního vylosovaného vítěze. Super vítězem se stává Sbor dobrovolných hasičů z Chudoslavic, který získává finanční odměnu ve výši 10 000 Kč. Gratulujume!

Vítězové 3. kola Recykloligy

Známe již i poslední vítěze třetího kola druhého ročníku Recykloligy. Pan Ing. Roman Tvrzník spolu se starostkou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska paní Ing. Monikou Němečkovou vylosovali následující sbory:
 
Výherce 1. místa SDH Stráž nad Nežárkou
Výherce 2. místa SDH Račice
Výherce 3. místa SDH Rožďálovice
Výherce 4. místa SDH Vinařice
Výherce 5. místa SDH Rušinov
Výherce 6. místa SDH Alojzov
Výherce 7. místa SDH Brodek u Prostějova
Výherce 8. místa SDH Velká Jesenice
Výherce 9. místa SDH Přepychy
Výherce 10. místa SDH Smržovka
 
Všem vylosovaným sborům gratulujeme!

Vítězové druhého kola Recykloligy

Druhé kolo Recykloligy zná své vítěze! Gratulujeme vylosovaným sborům a přejeme štěstí v dalším losování sborům, které tentokrát nevyhráli.
 
Výherce 1. místo SDH Dolní Marklovice
Výherce 2. místo SDH Rokytno
Výherce 3. místo SDH Křovice
Výherce 4. místo SDH Žabovřesky
Výherce 5. místo SDH Vacovice
Výherce 6. místo   SDH Kokory
Výherce 7. místo SDH Měnín
Výherce 8. místo SDH Chrášťany
Výherce 9. místo SDH Záhornice
Výherce 10. místo SDH Sedlnice

Vánoční provoz infolinky

Provoz infolinky bude přerušen od 22. prosince 2021 až do 3. ledna 2022. Veškeré svozy můžete registrovat přes web, případně doregistrovat v novém roce.

Děkujeme za pochopení.

PF 2022

Vážení hasiči,

nesmírně si vážíme Vašeho úsilí, které vkládáte do programu Recyklujte s hasiči a velice Vám za něj děkujeme. Máme za sebou další náročný rok, který jsme společnými silami zvládli a doufáme, že nadcházející rok 2022 bude pro všechny veselejší a radostnější. Do nového roku Vám přejeme mnoho zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů a také klidné prožití svátků vánočních.

Váš tým Recyklujte s hasiči

Druhý ročník Recykloligy zná své první vítěze

 Známe první vítěze druhého ročníku Recykloligy. Generální ředitel a předseda představenstva ELEKTROWIN a.s. pan Ing. Roman Tvrzník spolu s novou startostkou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska paní Ing. Monikou Němečkovou vylosovali následující vítěze prvního kola:
 
Výherce 1. místo SDH Doubravka
Výherce 2. místo SDH Lovčice
Výherce 3. místo SDH Řídeč
Výherce 4. místo SDH Bystřice
Výherce 5. místo SDH Kněževes
Výherce 6. místo   SDH Víceměřice
Výherce 7. místo SDH Lhota
Výherce 8. místo SDH Třeština
Výherce 9. místo SDH Dolní Čermná
Výherce 10. místo SDH Bystřice
 
Hasičům z Bystřice se tedy povedlo zúžitkovat více svozů v soutěžním období. Všem výhercům gratulujeme!

Recykloliga zná Super vítěze: Dobrovolné hasiče ze Žacléře

Do projektu Recyklujte s hasiči, jehož spuštění před 10 lety, v roce 2011, inicioval kolektivní systém Elektrowin, se už zapojilo více než 1600 sborů dobrovolných hasičů (SDH). Za 10 let fungování projektu se s jejich pomocí podařilo vysbírat celkem 22 200 tun starého elektra. V průměru to představuje 15,7 tuny na každý aktivní sbor.

V každém měsíci loňského roku počínaje červencem a konče prosincem se mohly SDH zapojit také do Recykloligy a získat za realizovaný sběr vysloužilého elektra kromě obvyklých odměn od Elektrowinu také jeden soutěžní los. Ve hře bylo 20 výher v celkové hodnotě 34 000 korun a navíc zvláštní prémie pro Super vítěze ve výši 10 tisíc korun.

Super vítězi se stali dobrovolní hasiči z Žacléře v okrese Trutnov v Královéhradeckém kraji,“ informoval předseda představenstva Elektrowin a.s. Roman Tvrzník. „Využít ji budou moci pro svou činnost,“ upřesnil.

Občané, kteří vyhazují staré elektrospotřebiče, jsou rádi, že se zbaví svých starých krámů. Navíc z našeho městečka zmizely černé skládky,“ shrnuje přínosy zapojení do projektu Petr Csicsó, 1. náměstek starosty SDH Žacléř.

Z odměn od Elektrowinu zdejší hasiči financují práci s mládeží a také tyto prostředky vracejí veřejnosti při pořádání kulturních akcí, například zajištěním živé hudby, vystoupení umělců a podobně.

Slosování za období říjen – prosinec 2020 přineslo výhry také SDH Křetín z okresu Blansko v Jihomoravském kraji, Vysoká z mělnického okresu ve Středočeském kraji, Záříčí z okresu Kroměříž ve Zlínském kraji, a stejně jako v prvním kole také dalším sedmi sborům z celé republiky.

V období červenec – září se na prvních třech příčkách mezi desítkou vylosovaných ocitli hasiči SDH Zlonice z okresu Kladno ve Středočeském kraji, SDH Velká Bukovina z okresu Děčín v Ústeckém kraji a další sbor z Kladenska, SDH Klobuky.

Elektrowin aktivní sbory finančně podporoval už od spuštění projektu.„Do současnosti bylo na odměnách hasičům vyplaceno na 40 milionů korun,“ připomíná Roman Tvrzník.

Každý ze sborů, které se nejen zaregistrovaly, ale také skutečně pomohly sbírat staré elektro, tak získal v průměru 24 652 korun. Ty mohl využít na svou další činnost.

Sbory dobrovolných hasičů působí skoro ve všech obcích ČR a jsou občany vnímány jako spolek, který se stará o bezpečnost, kulturu a sportovní vyžití v obci, na svou činnost si ale vždy musely finanční prostředky obstarat, jednou možností byl přitom i sběr šrotu,“ připomíná Jan Aulický, ředitel kanceláře Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.
Losování vítězů 2. kola Recykloligy (Jan Aulický, Roman Tvrzník)
 

Recykloliga vstupuje do druhého ročníku!

Po loňském úspěšném prvním ročníku Recykloligy letos pokračujeme v soutěži a vyhlašujeme ročník druhý! 
 
Jak se zúčastnit?
Je to jednoduché - ve sledovaném období uspořádejte svoz vysloužilých elektrospotřebičů a my Vám přidělíme losovací číslo, které zařadíme do elektronického osudí. Novinkou oproti minulému roku je navýšení počtu kol ve kterých budeme losovat vítězě - nově budou tato kola tři a budeme losovat i supervítěze ze všech tří kol. Celkem tak hrajeme o 31 peněžitých odměn v celkové hodnotě 61 000 Kč
 
Jaká jsou soutěžní kola?
 • 1. kolo: duben - květen 2021
 • 2.kolo:  červen - září 2021
 • 3. kolo: říjen - prosinec 2021
 
První kolo je již v plném proudu!
První kolo odstartovalo 1.4. a potrvá až do 31.5.  proto neváhejte se registrujte své svozy. Každý sbor může získat jen JEDEN los v každém měsíci. Celkem je tedy v celé soutěži možné získat až 9 losů.
 
Losování
Losování proběhne vždy v následujícím měsíci po ukončení každého kola. Supervítěze vylosujeme v průbehu ledna 2022.
 
Podrobná pravidla jsou dostupná v sekci Soutěže - www.recyklujteshasici.cz/souteze 
 

Změna telefonního čísla infolinky

Od 1.4. 2021 dochází ke změnám infolinky. Od linka již nadále nebude zelená a dochází rovněž ke změně telefonního čísla. Nově bude možné svozy objednávat na čísle 731 822 540. 

Supervítěz PRVNÍHO ročníku Recykloligy

Historicky prvním vítězem Recykloligy pořádané společností ELEKTROWIN a.s. se stává SDH Žacléř

Losování proběho za přítomnosti generálního ředitele a předsedy představenstva ELEKTROWIN a.s. pana Ing. Romana Tvrzníka a ředitele kanceláře Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska - Ing. Jana Aulického.

Vylosovanému sboru gratulujeme!

Losování druhého kola Recykloligy

Za přítomnosti generálního ředitele a předsedy představenstva ELEKTROWIN a.s. pana Ing. Romana Tvrzníka a ředitele kanceláře Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska - Ing. Janem Aulickým proběhlo losování druhého kola Recykloligy. Vylosovány byly tyto sbory:
 
Výherce 1. místo  SDH Křetín
Výherce 2. místo
 SDH Vysoká
Výherce 3. místo  SDH Záříčí
Výherce 4. místo  SDH Jičíněves
Výherce 5. místo  SDH Archlebov
Výherce 6. místo    SDH Novosedly
Výherce 7. místo  SDH Klepačov
Výherce 8. místo  SDH Brusné
Výherce 9. místo  SDH Helvíkovice
Výherce 10. místo  SDH Čachovice
 
Všem výhercům gratulujeme!

Nabídka objednávky PUR HELP

Vážení hasiči, 
 
v nabídce společnosti PRAKTIK System s.r.o., se kterou úzce spolupracujeme, je možnost objednat si polyuretanový sorbent "PUR HELP" (vyrobený ze zpětně odebraných chladících zařízení jako 100% recyklát), který se používá na odstranění rozlitých olejů, nafty, brzdové kapaliny, chladících emulzí, ředidel a dalších ropných produktů z pevných ploch.

Pro sbory z vybraných regionů nabízíme možnost zkušební dodávky 1. pytle ZDARMA. Stačí při objednávce svozu nahlásit na níže uvedený e-mail, že máte zájem PUR HELP vyzkoušet.
Sorbent je k dostání v pytlích o objemu 60 litrů za cenu 10kč/kus.

Platí pro:
 • Plzeňský kraj
 • Karlovarský kraj
 • Liberecký kraj
 • Ústecký kraj
 • Praha a okolí
 
Sbory z ostatních regionů si mohou výrobek objednat za výše uvedenou cenu včetně dopravy. 
 
Objednávky prosím zasílejte na pavla.vitvarova@praktiksystem.cz 

Svozy v případě zhoršených klimatických podmínek

V případě, že máte objednaný svoz a dojde ke zhoršení klimatických podmínek (svozové místo nebude pro dopravce snadno přístupné), zrušte prosím svůj svoz. Pokud nebude  svozové místo přístupné, přepravce svoz neuskuteční. Děkujeme za pochopení. 

Vánoční provozní doba

Provoz infolinky bude přerušen od 22. prosince 2020 až do 4. ledna 2021. Veškeré svozy můžete registrovat přes web, případně doregistrovat v novém roce.

Děkujeme za pochopení.

VÁŠ RSH TÝM

PF2021

Vážení hasiči,
také díky Vám se nám podařilo zvládnout tento nelehký rok, děkujeme Vám za píli a nasazení, které vkládáte i do sběru vysloužilých elektrospotřebičů.
Pevně věříme, že následující rok bude o poznání veselejší a přejeme Vám do něj zdraví, štěstí, osobní i pracovní pohodu.

Váš tým Recyklujte s hasiči

Recykloliga Elektrowinu vylosovala první výherce z řad hasičů

V každém měsíci letošního roku počínaje červencem mohly sbory dobrovolných hasičů (SDH) získat za realizovaný sběr vysloužilého elektra jeden soutěžní los od kolektivního systému pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů Elektrowin. Šanci mají v rámci soutěže s názvem Recykloliga, která běží v rámci projektu Recyklujte s hasiči, ještě do konce prosince.

Hraje se o 20 výher v celkové hodnotě 34 000 korun. Prvních 10 bylo vylosováno za období červenec –září, druhá polovina projde osudím v lednu 2021 za období od listopadu do prosince 2020. Připravena je ale ještě cena pro Super vítěze, ta bude mít hodnotu 10 000 Kč. I ta se bude losovat v lednu příštího roku.

V první fázi bylo do osudí vloženo 614 losů, z nichž vzešla první desítka vítězů:

1.místo - SDH Zlonice
2.místo - SDH Velká Bukovina
3.místo - SDH Klobuky
4.místo - SDH Dobrovítov
5.místo - SDH Chotětov
6.místo - SDH Skorkov
7.místo - SDH Dolany u Čkyně
8.místo - SDH Koněprusy
9.místo - SDH Toušice
10.místo - SDH Dražíč

„Podmínkou účasti v soutěži je uskutečnění alespoň jednoho řádného svozu elektroodpadu v měsíci podle podmínek programu Recyklujte s hasiči,“ upozorňuje Roman Tvrzník, předseda představenstva ELEKTROWIN a.s.

Do projektu, jehož spuštění před 10 lety, v roce 2011, Elektrowin inicioval, se už zapojilo více než 1600 SDH. Zjednodušeně se dá říci, že sbor zorganizuje sběrnou akci a za sesbírané elektrospotřebiče dostane finanční odměnu. Případná výhra v Recyklolize je bonusem navíc.

Za 10 let fungování projektu se s pomocí dobrovolných hasičů podařilo vysbírat celkem 22 200 tun starého elektra. V průměru to představuje 15,7 tuny na každý aktivní sbor.

Nejvíc se v průměru sbírá v Olomouckém kraji, v těsném závěsu pak v kraji Karlovarském. V absolutních číslech vede Středočeský kraj se sběrem 4134 tun. Znamená to, že středočeští dobrovolní hasiči se postarali o 18,6 % veškerého elektra vysbíraného v rámci projektu.

„Sbory dobrovolných hasičů působí skoro ve všech obcích ČR a jsou občany vnímány jako spolek, který se stará o bezpečnost, kulturu a sportovní vyžití v obci, na svou činnost si ale vždy musely finanční prostředky obstarat, jednou možností byl přitom i sběr šrotu,“ připomíná Jan Aulický, ředitel kanceláře Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Elektrowin aktivní sbory od začátku finančně podporoval. Od startu projektu do současnosti bylo na odměnách hasičům vyplaceno na 40 milionů korun. Každý ze sborů, které se nejen zaregistrovaly, ale také skutečně pomohly sbírat staré elektro, tak získal v průměru 24 652 korun. Ty mohl využít na svou další činnost.

 

 

ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Dne 25. 5. 2005 jej založili největší výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Zaměřuje se na chladicí zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Za rok 2019 bylo sesbíráno 45 154 tun elektra. Více informací naleznete na www.elektrowin.cz.

Objednávky svozů před Vánoci

Milí hasiči,
 
blíží se nám vánoční svátky a pokud objednáte svoz spotřebičů do 7.12. budou svezeny ještě v letošním roce. Objednávky svozu od 8.12. budou svezeny v průbehu ledna 2021.
 
Děkujeme za pochopení.
 
Váš tým Recyklujte s hasiči

Losování Recykloligy

Milí hasiči,
 
dobře si uvědomujeme, že Vám stále dlužíme vylosování prvního kola Recykloligy. Z důvodu nařízených karanténních opatření musíme losování odložit a proto Vás prosíme o trpělivost. Výherce vylosujeme jakmile nám to situace dovolí.  Váš tým Recyklujte s hasiči

Mezinárodní den elektroodpadu

Mezinárodní den elektroodpadu se letos uskutečnil už potřetí

Na středu 14. října připadl Mezinárodní den elektroodpadu (MDE), který se letos uskutečnil už potřetí. Vyhlašuje jej Mezinárodní sdružení kolektivních systémů pro sběr a recyklaci elektronického a elektrického odpadu WEEE Forum.

Odhaduje se, že v roce 2019 vzniklo na planetě 53,6 milionu tun elektroodpadu, více než kdy dříve, a předpokládá se, že do roku 2030 dosáhne neuvěřitelných 75 milionů tun, což je 9 kg na každého člověka na světě. Elektroodpad má ovšem zároveň velkou hodnotu;  suroviny v něm obsažené v globálním měřítku měly jen v roce 2019 hodnotu přibližně 50,8 miliard EUR.

Méně než 18 procent tohoto množství bylo ale v loňském roce oficiálně zdokumentováno. Zbytek skončil na skládkách, ve spalovnách, nebo byl obchodován a zpracován nestandardně. To mělo za následek obrovskou ztrátu cenných a kritických surovin z dodavatelského řetězce. Takové postupy zároveň způsobují vážné zdravotní, environmentální a společenské problémy.

Připojil se i Elektrowin

Proto se třetí Mezinárodní den elektroodpadu zaměřuje na vzdělávání s cílem zvýšit povědomí o problematice sběru a recyklace sterého elektra. Svými aktivitami se k němu připojilo téměř 100 organizací z 50 zemí po celém světě. Patří k nim i kolektivní systém Elektrowin, který je jedním z reprezentantů České republiky ve WEEE Foru.

„Elektroodpad obsahuje 69 prvků periodické tabulky,“ připomíná generální ředitel a předseda představenstva ELEKTROWIN a.s. Roman Tvrzník. „Díky recyklaci můžeme tyto materiály vrátit zpět do výroby, což jen v roce 2019 celosvětově přispělo ke snížení produkce skleníkových plynů o 15 milionů tun,“ uvedl Tvrzník.

Ve spolupráci s Národním technickým muzeem připravil největší český kolektivní systém pro sběr a recyklaci elektra k letošnímu MDE mimo jiné Recyklační víkend online, který se uskuteční ve dnech 16. – 17. října. Bližší podrobnosti najdete zde.

V rámci školního projektu Recyklohraní vyhlašuje Elektrowin také podzimní sběrovou kampaň se soutěží, která potrvá od 14. října do 30. listopadu.

20 kilo na obyvatele

Od roku 2019 je minimální míra sběru, která má být každoročně dosažena v členských státech EU, 65 % průměrné hmotnosti spotřebičů uváděných na trh za tři předchozí roky, nebo alternativně 85 % vyrobených spotřebičů.

To znamená vysbírat přibližně 10 milionů tun, tedy zhruba 20 kg na obyvatele. Dosavadní zkušenosti ukazují, že Mezinárodní den elektroodpadu může významně přispět ke zlepšení povědomí společnosti a prostřednictvím této pomoci ke zlepšení míry sběru nejen v ČR a celé Evropě, ale i celosvětově.

 

banner_den_elektroodpadu

 

 

Recykloliga je tu!

Společnost ELEKTROWIN a.s. děkuje všem SDH v programu Recyklujte s hasiči za dlouhodobě aktivní a odpovědný přístup při sběru vysloužilých elektrozařízení. A protože v roce 2020 slavíme desáté výročí spolupráce, vyhlašujeme jubilejní soutěž Recykloliga.   

SBÍREJ A VYHRAJ! STAŇ SE SUPER VÍTĚZEM!

Každý registrovaný SDH, který během doby konání Recykloligy zorganizuje a uskuteční svoz elektroodpadu, bude zařazen do elektronického slosování o peněžité ceny. Proběhnou 2 výherní kola a na konci losovacího období bude ze všech oprávněných účastníků vylosováno 10 šťastných výherců. Hrajeme o 20 výher v celkové hodnotě 34.000 Kč a jednu cenu pro Super vítěze!

STARTUJEME JIŽ 1. ČERVENCE

První kolo startuje v červenci a započítávají se do něj svozy organizované v období od 1. 7. do 30. 9. 2020.  Každý sbor může za jeden měsíc získat pouze 1 los, a to i při opakovaném počtu sběrů a svozů v jednom měsíci. Celkem může SDH získat v prvním kole programu maximálně 3 losy.

LOSUJEME

Los má podobu unikátního pětimístného čísla zařazeného do elektronického osudí. Čísla losů pořadatel přidělí v pořadí dle registrace a data prvního svozu v daném měsíci. Při podlimitním objemu elektroodpadu nebude dle pravidel programu svoz zajištěn.

SUPER VÍTĚZ

Na konci jubilejní soutěže Recykloliga pořadatel vylosuje ze všech registrovaných účastníků jednoho Super vítěze, který obdrží peněžitou cenu v hodnotě 10.000 Kč.

Více viz http://www.recyklujteshasici.cz/souteze

Omezení provozu

Z důvodu odstávky elektrické energie nebudou dne 11. 6. 2020 v provozu webové stránky ani zákaznická podpora na telefonu.
Děkujeme za pochopení,
 
Váš RSH tým
 

 

INFOLINKA

Z technických důvodů bude dne 30.dubna 2020 infolinka programu Recyklujte s hasiči mimo provoz. Své telefonické požadavky můžete uplatnit v pondělí 4.května 2020.
 
Děkujeme za pochopení.
 
Váš RSH tým

SVOZY BĚHEM NOUZOVÉHO STAVU POKRAČUJÍ

Vážení dobrovolní hasiči,
 
i přes prodloužení nouzového stavu svozy vysloužilého elektrozařízení pokračují a při dodržení obecných podmínek  Ústředního krizového štábu lze svozy objednat.
 
Váš RSH tým

ÚPRAVA V POČTECH KUSŮ PRO MINIMÁLNÍ OBJEDNÁVKU SVOZU

ÚPRAVA V POČTECH KUSŮ PRO MINIMÁLNÍ OBJEDNÁVKU SVOZU

Abyste mohli objednat svoz vyřazených elektrospotřebičů, sledujte upravená pravidla pro přípravu svozu! Nově zavádíme pojem sběrná jednotka, což představuje každý jednotlivý typ elektrospotřebičů nebo bagu. Znamená to, že sběrnou jednotkou rozumíme vždy 1 kus elektrospotřebiče nebo jeden bag – tzn. vždy jen jedna chladnička, jedna mraznička, jedna pračka, jeden sporák, jedna myčka nebo nově jeden bojler. Minimální množství k objednání odvozu je 10 ks sběrných jednotek. LCD a CRT televize a monitory nepatří do sběrných jednotek a lze je objednat pouze společně s min. 10 sběrnými jednotkami do výše maximálně stejného počtu objednaných sběrných jednotek. Pokud máte např. 10 ks sběrných jednotek, můžete přiložit do svozu 10 ks LCD a CRT televizí.

PŘÍKLADY MINIMÁLNÍ OBJEDNÁVKY:

Například:

10 sběrných jednotek = 5x pračka, 3x chladnička, 2x bag malých spotřebičů a maximálně 10 LCD a CRT televizí.

20 sběrných jednotek = 5x pračka, 3x chladnička, 2x bag malých spotřebičů, 5x sporák, 3x bojler, 2x myčka a maximálně 20 LCD a CRT televizí.

Termíny svozů řídíme s ohledem na aktuální opatření Ústředního krizového štábu.

PF 2020

Vážení a milí hasiči!

Děkujeme Vám za projevenou důvěru v roce 2019 a do nového

roku 2020 Vám přejeme hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů.

Těšíme na další spolupráci!

Váš tým projektu Recyklujte s hasiči

VÁNOČNÍ PROVOZNÍ DOBA

Provoz infolinky programu Recyklujte s hasiči bude přerušen od 21. prosince 2019 až do 2. ledna 2020. Veškeré nové akce můžete registrovat přes web, případně doregistrovat v novém roce.

Děkujeme za pochopení!

VÁŠ RSH TÝM

JAK JSTE NA TOM U VÁS?

Shrnuli jsme odpovědi nejlepších SDH dle krajů, kteří od roku 2011 sesbírali nejvíce elektroodpadu!

Tázali jsme se, co rozhodovalo o jejich účasti v projektu Recyklujte s hasiči:

Na prvním místě se umístila ochrana životního prostředí těsně následována ziskem finančních prostředků pro SDH.  Tyto prostředky jsou účelně využívány pro organizaci kulturních akcí nebo nákup sportovních dresů apod.

Na dotaz ve věci podpory ze strany spoluobčanů a zastupitelstev máme jednoznačně kladnou odpověď. Ale jako všude jinde, i zde některé sbory vidí možnost ke zlepšení.

Dále víme, že dobrovolní hasiči mají na starost celou řadu činností, které je nutno pečlivě připravovat.

Kolikrát do roka dokážou sbory vyhlásit dny sběru vysloužilých elektrozařízení?

Většina sborů nemá přesně určený den sběru a sbírají v průběhu celého roku, a to tak, že využívají předem určené místo, kam občané mohou elektroodpad dovážet. Menší počet sborů organizuje svozy průměrně dvakrát do roka.

Našel se tu sbor, který mezi elektrospotřebiči objevil skutečnou perličku?

Mezi nejzajímavější kusy patřil starý vysavač, přesně takový, jaký máme v logu Recyklujte s hasiči. Některým sborům se podařilo umístit nejstarší kousky do místního muzea.

Hasiči si obecně program považují a účast v něm novým sborům doporučují.

 

Nejlepší SDH dle krajů od roku 2011

Společnost ELEKTROWIN a.s. v rámci projektu Recyklujte s hasiči vyhodnotila nejaktivnější dobrovolné hasičské sbory za 8 let působení programu na ekologickou recyklaci elektroodpadu.

Posuzovaly se výsledky dosažené v období od první registrace zúčastněného sboru v dubnu 2011 až do konce dubna roku 2019, což reprezentovalo celkem 1522 sborů dobrovolných hasičů. Mezi kritéria pro výpočet nejlepšího SDH byly vybrány počty kusů, které ve všech sortimentních skupinách hasiči sesbírali, celkový obnos dosažených odměn a počet svozů uskutečněných za sledované období. Důležitou roli v stanovení vítěze hrála i registrace dle příslušného kraje, čímž se podařilo odlišit od sebe místní specifika. Nejlepším v každém kraji se stal SDH, který nasbíral nejvíce bodů v součtu všech kategorií, které zastupují objem, hodnotu i preferenci času věnovaného sběru vysloužilého elektroodpadu.

Celkovým vítězem mezi vítězi se stal SDH Přepychy z Pardubického kraje, který v kusech sesbíral neuvěřitelných 5060 velkých i malých elektrospotřebičů, včetně 494 bagů naplněných drobným elektroodpadem. To vše během 59 svozů za osm let s průměrem cca. 7 svozů za rok.  Nejvíce svozů v počtu 72 se podařilo zrealizovat SDH Milínov, který se umístil jako třetí v Plzeňském kraji.

Hodnocení má za úkol nejenom poděkovat všem registrovaným sborům a vítězům v krajích obzvláště, ale má také motivovat ostatní SDH v menších obcích k navázání spolupráce v programu Recyklujte s hasiči. Symbolickou odměnou pro 14 nejlepších sborů je certifikát za vítězství od společnosti ELEKTROWIN a.s. a příjemné osvěžení v podobě sudu piva k oslavě umístění.

Celkové výsledky TOP 10 dle jednotlivých krajů naleznete ZDE.

Stáhněte si nová hlášení do obecních rozhlasů!

Nově natočená hlášení do programu Recyklujte s hasiči s můžete stáhnout ZDE.

"Recyklujte s hasiči" zaznamenalo nejlepší první čtvrtletí.

Počet sborů dobrovolných hasičů zapojených v programu Recyklujte s hasiči přesáhl číslo 1500. Díky projektu, který v roce 2011 odstartoval kolektivní systém ELEKTROWIN, se dosud podařilo vysbírat a odevzdat k ekologické recyklaci téměř 19 000 tun starého elektra.
Významným přírůstkem do celkové hodnoty se stalo i letošní první čtvrtletí, kdy sbory dobrovolných hasičů dosáhly nejlepšího lednového výkonu od začátku programu a zaznamenaly největší počet sebraných celkem 527 tun starého elektra ve srovnání za všechna předešlá čtvrtletí.
Skokanem kvartálu se stal SDH Horní Bukovina, který po letošní registraci získal první finanční odměnu za sebrané staré elektrospotřebiče.

Blahopřejeme a děkujeme hasičům za příkladnou spolupráci!

PF 2019

Vážení a milí hasiči!
 
Přejeme Vám všem šťastné a klidné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku 2019.
 
Děkujeme za Vaši přízeň v letošním roce, budeme se těšit na naši další spolupráci!
 
Váš tým projektu Recyklujte s hasiči
 
 
 
 
 
 
 
 

Zpoždění odměn za měsíc listopad 2018

Vážení a milí hasiči!
 
S politováním Vám musíme oznámit, že odměny za měsíc listopad 2018 budou odeslány až na začátku ledna příštího roku. Doposud nám bohužel nebyly doručeny některé svozové listy, bez kterých nemůžeme zpracovat konečné měsíční vyhodnocení. Za vzniklé nepříjemnosti se velice omlouváme.
 
Váš tým projektu Recyklujte s hasiči

Výsledky soutěže "HASIČSKÁ VÝZVA aneb sbírej a vyhraj!"

Vážení a milí hasiči!

Je dobojováno, výsledky jsou sečteny a podtrženy! Do naší soutěže "HASIČSKÁ VÝZVA aneb Sbírej a vyhraj!" se zapojilo téměř 900 sborů dobrovolných hasičů, díky nimž bylo k recyklaci svezeno více než 2.100 tun vysloužilých elektrozařízení.

Celkovými vítězi se pak stávají tyto sbory:

1. místo - SDH Přepychy (197,82 kg na obyvatele)
2. místo - SDH Véska (118,97 kg na obyvatele)
3. místo - SDH Březová (104,46 kg na obyvatele)

Všem zúčastněným děkujeme za účast, vítězům gratulujeme!

Současně bychom Vám všem chtěli popřát šťastné a veselé Vánoce, budeme se těšit na další spolupráci v roce 2019!

VÁNOČNÍ PROVOZNÍ DOBA PROJEKTU

UPOZORNĚNÍ: VÁNOČNÍ PROVOZNÍ DOBA PROJEKTU A TERMÍNY POSLEDNÍCH SVOZŮ V ROCE 2018                                                                                                                                                                                                                
Na konci roku probíhají tradičně odstávky u zpracovatelů, které využívají i k technickým prohlídkám a opravám. Vzhledem k odlišným dobám uzavření jednotlivých provozoven zveřejňujeme odkaz na stránku, kde jsou uvedeny orientační termíny pro zadání posledních objednávek svozů v jednotlivých regionech. Pokračujte prosím na tyto stránky.
 
Zároveň si Vám dovolujeme oznámit, že infolinka projektu Recyklujte s hasiči nebude v provozu od 21. 12. 2018 do 2. 1. 2019. Děkujeme za pochopení!
 
Celý tým našeho projektu Vám tímto přeje šťastné a klidné prožití vánočních svátků a oslav příchodu nového roku 2019!
 
 
 
 

Soutěžní spot

Připravili jsme si pro Vás k soutěži Hasičská výzva aneb sbírej a vyhraj krátky spot. Zhlédnout jej můžete zde.

Kondolence

Kondolence předsedy představenstva Elektrowinu pana Ing. Romana Tvrzníka.

Nová soutěž

Připravili jsme pro Vás novou soutěž, jmenuje se Hasičská výzva aneb sbírej a vyhraj!. Více informací se dozvíte v rubrice Soutěže.

Pár statistik letošního roku

Od začátku letošního roku jsme společně zrecyklovali již téměř 500 tun vysloužilých elektrospotřebičů. Vyplatili jsme Vám bezmála 750 000 Kč. Aktuálně je v programu zapojeno 1448 sborů dobrovolných hasičů.

Předávání výher soutěže Natoč film s hasiči

Generální ředitel Elektrowinu - pan Ing. Roman Tvrzník osobně navštívil všechny výherce naší podzimní soutěže a předal ceny hasičským sborům. Fotky z předávání naleznete ve fotogalerii. Všem výhercům ještě jednou gratulujeme!

Množství svezeného elektrozařízení

K měsíci březnu 2018 jsme společně zrecyklovali již 14 568 tun elektrozařízení.
ODESÍLAM, POČKEJTE PROSÍM ...